The original RUN / JUMP / THROW
Toggle navigation
Schools
Clubs
Super8
Resources ...
News
Inclusive QK
Merchandise
Awards
Download Materials
Contact Us
Register
Log In
QuadKids
Super8
Event
Wiltshire School Games Girls Super8
Match Result
Boys Results
Girls Results
Hurdles
100M
200M
800M
Javelin
Shot Putt
Long Jump
High Jump
Certificates
Overall Event Results
Rank
Team
Points
1
SOUTH WILTS GRAMMAR
983
2
LYDIARD PARK ACADEMY
852
3
ST.JOHN'S
790
4
ST, LAURENCE
790
5
ST-AUGUSTINE'S
777
6
MALMESBURY
771
7
SHELDON
744
8
ST EDMUND'S
720
9
STONEHENGE
562
Boys Results
Girls Results
SOUTH WILTS GRAMMAR
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
127
AMELIA LE
12.40
81
1.35
60
141
128
ALICE TH
14.20
63
4.26
59
122
132
MARTHA RO
29.40
60
7.02
57
117
130
BEA WO
2.29
66
3.72
48
114
125
ISABELLA CL
14.30
57
21.30
57
114
126
GEORGIA CL
13.90
61
19.50
53
114
129
ROSE WA
2.37
58
4.71
38
96
131
BLUEBELL JE
30.40
55
1.15
40
95
LYDIARD PARK ACADEMY
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
158
KAI RE
28.40
65
1.30
55
120
164
HOLLY WH
13.30
72
1.15
40
112
162
ADELE CA
30.90
52
4.21
58
110
160
CHELSEA BE
13.50
70
11.10
34
104
159
LAVINIA RA
2.41
54
5.12
41
95
157
LUCY ST
14.70
53
3.44
42
95
161
GRACE HI
15.00
50
4.09
33
83
163
CHLOE CU
3.05
30
11.10
34
64
ST.JOHN'S
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
111
NIAMH BA
14.30
57
3.87
51
108
109
HOLLY CL
14.10
64
14.40
42
106
110
ALICE MC
14.20
63
12.20
37
100
114
SOPHIE GO
32.60
44
3.84
50
94
116
CAMMY LA
2.46
49
1.10
35
84
112
ELLIE OS
15.90
41
1.15
40
81
113
LORA DA
33.70
38
5.04
41
79
115
ELLA FO
2.52
43
4.11
33
76
ST, LAURENCE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
133
PHOEBE CA
13.40
66
3.90
52
118
135
IMI KN
13.60
69
1.20
45
114
140
HARRIET LE
31.90
47
6.09
49
96
138
MADDIE SH
2.48
47
3.67
47
94
136
RHIANNA JA
14.70
53
7.30
26
79
137
SARAH SM
32.40
45
11.10
34
79
134
RUBY GA
2.57
38
5.01
41
79
139
AMBER SM
14.30
62
62
ST-AUGUSTINE'S
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
143
ROSIE ZA
13.90
66
1.20
45
111
144
NIKITA CH
14.80
52
7.28
59
111
141
CLAUDIA PR
31.50
49
1.25
50
99
142
LAUREN HU
15.00
55
3.46
43
98
148
GRACIE GR
15.30
47
12.70
38
85
147
MARIANKA WI
2.53
42
3.35
41
83
145
EDEN MI
33.30
40
4.67
38
78
146
CATE WE
3.22
13
12.20
37
50
MALMESBURY
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
155
WILLA GI
11.70
88
1.40
65
153
151
GRACE DA
31.20
51
3.67
47
98
149
CHLOE JO
14.50
55
11.70
36
91
150
LEXY TA
15.40
46
15.30
44
90
152
ROSIE CA
31.70
48
1.15
40
88
156
BLOSSOM DU
15.20
53
2.80
23
76
154
RUBY BE
3.11
24
4.50
36
60
153
EDEN CH
3.15
20
2.76
29
49
SHELDON
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
167
YELI KR
13.20
73
1.25
50
123
169
ALICE PR
30.80
53
1.15
40
93
170
LUCY DO
15.30
47
5.00
40
87
165
OLIVIA HU
15.00
55
9.80
31
86
166
KATE TH
15.40
46
3.10
36
82
172
MAYA FI
2.47
48
9.20
30
78
171
EMILIA ST
35.00
32
3.00
34
66
168
LUCY CU
3.03
32
4.07
33
65
ST EDMUND'S
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
104
KATIE PA
15.20
53
3.69
47
100
101
SOPHIE KA
14.10
59
1.15
40
99
102
MERE MA
30.10
56
4.96
40
96
107
ESTHER OW
15.50
50
5.37
43
93
106
JESSICA AR
30.60
54
11.00
34
88
105
LUCY CH
16.60
34
9.60
31
65
103
HARIET MO
3.25
10
3.94
52
62
108
ABI PH
3.18
17
1.10
35
52
STONEHENGE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
119
CHLOE DI
14.90
56
6.80
55
111
118
ERIN JE
14.10
59
14.30
41
100
117
HANNAH MO
3.13
22
3.65
47
69
124
BULOU MA
38.40
15
5.41
44
59
122
AMELIA TA
17.40
31
8.10
28
59
120
MADDIE BU
14.30
57
57
123
TEGAN WO
2.55
25
25
121
ABI CO
36.70
23
23
Girls Hurdles Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
WILLA GI
MALMESBURY
11.70
88
Gold
2
AMELIA LE
SOUTH WILTS GRAMMAR
12.40
81
Gold
3
YELI KR
SHELDON
13.20
73
Gold
4
HOLLY WH
LYDIARD PARK ACADEMY
13.30
72
Gold
5
CHELSEA BE
LYDIARD PARK ACADEMY
13.50
70
Gold
6
IMI KN
ST, LAURENCE
13.60
69
Gold
7
ROSIE ZA
ST-AUGUSTINE'S
13.90
66
Gold
8
HOLLY CL
ST.JOHN'S
14.10
64
Gold
9
ALICE TH
SOUTH WILTS GRAMMAR
14.20
63
Gold
9
ALICE MC
ST.JOHN'S
14.20
63
Gold
11
AMBER SM
ST, LAURENCE
14.30
62
Gold
12
CHLOE DI
STONEHENGE
14.90
56
Silver
13
LAUREN HU
ST-AUGUSTINE'S
15.00
55
Silver
13
OLIVIA HU
SHELDON
15.00
55
Silver
15
KATIE PA
ST EDMUND'S
15.20
53
Silver
15
BLOSSOM DU
MALMESBURY
15.20
53
Silver
17
ESTHER OW
ST EDMUND'S
15.50
50
Silver
18
AMELIA TA
STONEHENGE
17.40
31
Bronze
Girls 100M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
PHOEBE CA
ST, LAURENCE
13.40
66
Gold
2
GEORGIA CL
SOUTH WILTS GRAMMAR
13.90
61
Gold
3
ERIN JE
STONEHENGE
14.10
59
Gold
3
SOPHIE KA
ST EDMUND'S
14.10
59
Gold
5
ISABELLA CL
SOUTH WILTS GRAMMAR
14.30
57
Gold
5
NIAMH BA
ST.JOHN'S
14.30
57
Gold
5
MADDIE BU
STONEHENGE
14.30
57
Gold
8
CHLOE JO
MALMESBURY
14.50
55
Gold
9
LUCY ST
LYDIARD PARK ACADEMY
14.70
53
Gold
9
RHIANNA JA
ST, LAURENCE
14.70
53
Gold
11
NIKITA CH
ST-AUGUSTINE'S
14.80
52
Silver
12
GRACE HI
LYDIARD PARK ACADEMY
15.00
50
Silver
13
LUCY DO
SHELDON
15.30
47
Silver
13
GRACIE GR
ST-AUGUSTINE'S
15.30
47
Silver
15
LEXY TA
MALMESBURY
15.40
46
Silver
15
KATE TH
SHELDON
15.40
46
Silver
17
ELLIE OS
ST.JOHN'S
15.90
41
Silver
18
LUCY CH
ST EDMUND'S
16.60
34
Bronze
Girls 200M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
KAI RE
LYDIARD PARK ACADEMY
28.40
65
Gold
2
MARTHA RO
SOUTH WILTS GRAMMAR
29.40
60
Gold
3
MERE MA
ST EDMUND'S
30.10
56
Gold
4
BLUEBELL JE
SOUTH WILTS GRAMMAR
30.40
55
Gold
5
JESSICA AR
ST EDMUND'S
30.60
54
Gold
6
ALICE PR
SHELDON
30.80
53
Gold
7
ADELE CA
LYDIARD PARK ACADEMY
30.90
52
Gold
8
GRACE DA
MALMESBURY
31.20
51
Silver
9
CLAUDIA PR
ST-AUGUSTINE'S
31.50
49
Silver
10
ROSIE CA
MALMESBURY
31.70
48
Silver
11
HARRIET LE
ST, LAURENCE
31.90
47
Silver
12
SARAH SM
ST, LAURENCE
32.40
45
Silver
13
SOPHIE GO
ST.JOHN'S
32.60
44
Silver
14
EDEN MI
ST-AUGUSTINE'S
33.30
40
Silver
15
LORA DA
ST.JOHN'S
33.70
38
Silver
16
EMILIA ST
SHELDON
35.00
32
Silver
17
ABI CO
STONEHENGE
36.70
23
Bronze
18
BULOU MA
STONEHENGE
38.40
15
Girls 800M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (m.s)
Points
ESAA
Award
1
BEA WO
SOUTH WILTS GRAMMAR
2.29
66
Gold
2
ROSE WA
SOUTH WILTS GRAMMAR
2.37
58
Gold
3
LAVINIA RA
LYDIARD PARK ACADEMY
2.41
54
Gold
4
CAMMY LA
ST.JOHN'S
2.46
49
Gold
5
MAYA FI
SHELDON
2.47
48
Gold
6
MADDIE SH
ST, LAURENCE
2.48
47
Gold
7
ELLA FO
ST.JOHN'S
2.52
43
Gold
8
MARIANKA WI
ST-AUGUSTINE'S
2.53
42
Gold
9
RUBY GA
ST, LAURENCE
2.57
38
Silver
10
LUCY CU
SHELDON
3.03
32
Silver
11
CHLOE CU
LYDIARD PARK ACADEMY
3.05
30
Silver
12
RUBY BE
MALMESBURY
3.11
24
Silver
13
HANNAH MO
STONEHENGE
3.13
22
Silver
14
EDEN CH
MALMESBURY
3.15
20
Silver
15
ABI PH
ST EDMUND'S
3.18
17
Silver
16
CATE WE
ST-AUGUSTINE'S
3.22
13
Bronze
17
HARIET MO
ST EDMUND'S
3.25
10
Bronze
Girls Javelin Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
ISABELLA CL
SOUTH WILTS GRAMMAR
21.30
57
Gold
2
GEORGIA CL
SOUTH WILTS GRAMMAR
19.50
53
Gold
3
LEXY TA
MALMESBURY
15.30
44
Silver
4
HOLLY CL
ST.JOHN'S
14.40
42
Silver
5
ERIN JE
STONEHENGE
14.30
41
Silver
6
GRACIE GR
ST-AUGUSTINE'S
12.70
38
Bronze
7
ALICE MC
ST.JOHN'S
12.20
37
Bronze
7
CATE WE
ST-AUGUSTINE'S
12.20
37
Bronze
9
CHLOE JO
MALMESBURY
11.70
36
Bronze
10
CHELSEA BE
LYDIARD PARK ACADEMY
11.10
34
Bronze
10
SARAH SM
ST, LAURENCE
11.10
34
Bronze
10
CHLOE CU
LYDIARD PARK ACADEMY
11.10
34
Bronze
10
JESSICA AR
ST EDMUND'S
11.00
34
Bronze
14
OLIVIA HU
SHELDON
9.80
31
Bronze
14
LUCY CH
ST EDMUND'S
9.60
31
Bronze
16
MAYA FI
SHELDON
9.20
30
Bronze
17
AMELIA TA
STONEHENGE
8.10
28
18
RHIANNA JA
ST, LAURENCE
7.30
26
Girls Shot Putt Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
NIKITA CH
ST-AUGUSTINE'S
7.28
59
Gold
2
MARTHA RO
SOUTH WILTS GRAMMAR
7.02
57
Gold
3
CHLOE DI
STONEHENGE
6.80
55
Gold
4
HARRIET LE
ST, LAURENCE
6.09
49
Silver
5
BULOU MA
STONEHENGE
5.41
44
Bronze
6
ESTHER OW
ST EDMUND'S
5.37
43
Bronze
7
LAVINIA RA
LYDIARD PARK ACADEMY
5.12
41
Bronze
7
LORA DA
ST.JOHN'S
5.04
41
Bronze
7
RUBY GA
ST, LAURENCE
5.01
41
Bronze
10
LUCY DO
SHELDON
5.00
40
Bronze
10
MERE MA
ST EDMUND'S
4.96
40
Bronze
12
ROSE WA
SOUTH WILTS GRAMMAR
4.71
38
Bronze
12
EDEN MI
ST-AUGUSTINE'S
4.67
38
Bronze
14
RUBY BE
MALMESBURY
4.50
36
15
ELLA FO
ST.JOHN'S
4.11
33
15
GRACE HI
LYDIARD PARK ACADEMY
4.09
33
15
LUCY CU
SHELDON
4.07
33
18
BLOSSOM DU
MALMESBURY
2.80
23
Girls Long Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
ALICE TH
SOUTH WILTS GRAMMAR
4.26
59
Gold
2
ADELE CA
LYDIARD PARK ACADEMY
4.21
58
Gold
3
HARIET MO
ST EDMUND'S
3.94
52
Gold
3
PHOEBE CA
ST, LAURENCE
3.90
52
Gold
5
NIAMH BA
ST.JOHN'S
3.87
51
Silver
6
SOPHIE GO
ST.JOHN'S
3.84
50
Silver
7
BEA WO
SOUTH WILTS GRAMMAR
3.72
48
Silver
8
KATIE PA
ST EDMUND'S
3.69
47
Silver
8
GRACE DA
MALMESBURY
3.67
47
Silver
8
MADDIE SH
ST, LAURENCE
3.67
47
Silver
8
HANNAH MO
STONEHENGE
3.65
47
Silver
12
LAUREN HU
ST-AUGUSTINE'S
3.46
43
Bronze
13
LUCY ST
LYDIARD PARK ACADEMY
3.44
42
Bronze
14
MARIANKA WI
ST-AUGUSTINE'S
3.35
41
Bronze
15
KATE TH
SHELDON
3.10
36
Bronze
16
EMILIA ST
SHELDON
3.00
34
Bronze
17
EDEN CH
MALMESBURY
2.76
29
18
TEGAN WO
STONEHENGE
2.55
25
Girls High Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Height (M)
Points
ESAA
Award
1
WILLA GI
MALMESBURY
1.40
65
Gold
2
AMELIA LE
SOUTH WILTS GRAMMAR
1.35
60
Gold
3
KAI RE
LYDIARD PARK ACADEMY
1.30
55
Gold
4
YELI KR
SHELDON
1.25
50
Gold
4
CLAUDIA PR
ST-AUGUSTINE'S
1.25
50
Gold
6
IMI KN
ST, LAURENCE
1.20
45
Silver
6
ROSIE ZA
ST-AUGUSTINE'S
1.20
45
Silver
8
HOLLY WH
LYDIARD PARK ACADEMY
1.15
40
Silver
8
SOPHIE KA
ST EDMUND'S
1.15
40
Silver
8
BLUEBELL JE
SOUTH WILTS GRAMMAR
1.15
40
Silver
8
ALICE PR
SHELDON
1.15
40
Silver
8
ROSIE CA
MALMESBURY
1.15
40
Silver
8
ELLIE OS
ST.JOHN'S
1.15
40
Silver
14
CAMMY LA
ST.JOHN'S
1.10
35
Bronze
14
ABI PH
ST EDMUND'S
1.10
35
Bronze
Super8 Certificates
Girls' Certificates
Rank
Athlete Name
Team Name
Overall points
Download certificate
1
WILLA GI
MALMESBURY
153
2
AMELIA LE
SOUTH WILTS GRAMMAR
141
3
YELI KR
SHELDON
123
4
ALICE TH
SOUTH WILTS GRAMMAR
122
5
KAI RE
LYDIARD PARK ACADEMY
120
6
PHOEBE CA
ST, LAURENCE
118
7
MARTHA RO
SOUTH WILTS GRAMMAR
117
8
BEA WO
SOUTH WILTS GRAMMAR
114
8
IMI KN
ST, LAURENCE
114
8
ISABELLA CL
SOUTH WILTS GRAMMAR
114
8
GEORGIA CL
SOUTH WILTS GRAMMAR
114
12
HOLLY WH
LYDIARD PARK ACADEMY
112
13
ROSIE ZA
ST-AUGUSTINE'S
111
13
NIKITA CH
ST-AUGUSTINE'S
111
13
CHLOE DI
STONEHENGE
111
16
ADELE CA
LYDIARD PARK ACADEMY
110
17
NIAMH BA
ST.JOHN'S
108
18
HOLLY CL
ST.JOHN'S
106
19
CHELSEA BE
LYDIARD PARK ACADEMY
104
20
ALICE MC
ST.JOHN'S
100
20
KATIE PA
ST EDMUND'S
100
20
ERIN JE
STONEHENGE
100
23
SOPHIE KA
ST EDMUND'S
99
23
CLAUDIA PR
ST-AUGUSTINE'S
99
25
LAUREN HU
ST-AUGUSTINE'S
98
25
GRACE DA
MALMESBURY
98
27
HARRIET LE
ST, LAURENCE
96
27
MERE MA
ST EDMUND'S
96
27
ROSE WA
SOUTH WILTS GRAMMAR
96
30
BLUEBELL JE
SOUTH WILTS GRAMMAR
95
30
LAVINIA RA
LYDIARD PARK ACADEMY
95
30
LUCY ST
LYDIARD PARK ACADEMY
95
33
MADDIE SH
ST, LAURENCE
94
33
SOPHIE GO
ST.JOHN'S
94
35
ESTHER OW
ST EDMUND'S
93
35
ALICE PR
SHELDON
93
37
CHLOE JO
MALMESBURY
91
38
LEXY TA
MALMESBURY
90
39
ROSIE CA
MALMESBURY
88
39
JESSICA AR
ST EDMUND'S
88
41
LUCY DO
SHELDON
87
42
OLIVIA HU
SHELDON
86
43
GRACIE GR
ST-AUGUSTINE'S
85
44
CAMMY LA
ST.JOHN'S
84
45
MARIANKA WI
ST-AUGUSTINE'S
83
45
GRACE HI
LYDIARD PARK ACADEMY
83
47
KATE TH
SHELDON
82
48
ELLIE OS
ST.JOHN'S
81
49
LORA DA
ST.JOHN'S
79
49
RHIANNA JA
ST, LAURENCE
79
49
SARAH SM
ST, LAURENCE
79
49
RUBY GA
ST, LAURENCE
79
53
MAYA FI
SHELDON
78
53
EDEN MI
ST-AUGUSTINE'S
78
55
BLOSSOM DU
MALMESBURY
76
55
ELLA FO
ST.JOHN'S
76
57
HANNAH MO
STONEHENGE
69
58
EMILIA ST
SHELDON
66
59
LUCY CU
SHELDON
65
59
LUCY CH
ST EDMUND'S
65
61
CHLOE CU
LYDIARD PARK ACADEMY
64
62
AMBER SM
ST, LAURENCE
62
62
HARIET MO
ST EDMUND'S
62
64
RUBY BE
MALMESBURY
60
65
BULOU MA
STONEHENGE
59
65
AMELIA TA
STONEHENGE
59
67
MADDIE BU
STONEHENGE
57
68
ABI PH
ST EDMUND'S
52
69
CATE WE
ST-AUGUSTINE'S
50
70
EDEN CH
MALMESBURY
49
71
TEGAN WO
STONEHENGE
25
72
ABI CO
STONEHENGE
23
Loading next page ....