The original RUN / JUMP / THROW
Toggle navigation
Schools
Clubs
Super8
Resources ...
News
Inclusive QK
Merchandise
Awards
Download Materials
Contact Us
Register
Log In
QuadKids
Super8
Event
Ipswich & South Suffolk Boys Super8
Match Result
Boys Results
Girls Results
Hurdles
100M
200M
800M
Javelin
Shot Putt
Long Jump
High Jump
Certificates
Overall Event Results
Rank
Team
Points
1
KESGRAVE
1,088
2
EAST BERGHOLT
1,053
3
FARLINGAYE
988
4
COPLESTON
863
5
HADLEIGH
771
6
CLAYDON
737
7
STOKE HIGH
693
8
FELIXSTOWE
620
Boys Results
KESGRAVE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
913
Rory Wi
12.25
82
4.71
68
150
918
Harry Gr
13.63
69
32.08
81
150
919
Matthew Ha
28.84
63
9.64
78
141
915
Hayden Ra
12.94
71
1.40
65
136
914
Alex Jo
12.85
71
4.40
62
133
916
Owen Bo
28.09
66
8.08
65
131
917
James Ev
2.26
69
19.76
53
122
920
Matt Wi
1.25
50
50
EAST BERGHOLT
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
945
Finn Ha
11.94
81
9.90
80
161
948
Charlie Be
26.35
75
1.35
60
135
952
Liam Co
13.44
71
22.16
59
130
950
Freddie Ad
2.19
76
1.25
50
126
949
Josh Mi
2.24
71
20.07
54
125
946
Max As
30.81
53
4.20
58
111
951
Max Lo
14.47
55
3.61
46
101
947
TBC
18.96
15
9.13
74
89
FARLINGAYE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
943
Amarie Sm
13.22
68
20.34
55
123
944
Sam Fr
2.29
66
3.94
52
118
941
Ben Vi
15.09
54
7.89
64
118
942
Olly He
13.85
66
3.90
52
118
937
Zach Bl
14.19
58
22.64
60
118
939
Oly Da
29.09
61
6.91
56
117
938
Ali Da
28.72
63
1.20
45
108
940
Tom Fr
2.35
60
1.10
35
95
COPLESTON
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
924
Harry Ra
27.78
68
4.47
63
131
921
Cohen Du
13.21
68
21.56
57
125
923
Rhys Ro
13.75
67
1.30
55
122
926
Max Ra
30.66
53
4.15
57
110
925
Will Bo
2.28
67
1.05
30
97
927
Luke Sc
2.57
38
20.17
54
92
922
Jerome Ba
13.63
64
64
928
Luke De
15.71
48
48
HADLEIGH
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
986
Alfie Ta
13.83
62
7.24
58
120
989
Finley Wa
13.22
68
5.88
48
116
987
Lionel Me
31.68
48
3.92
52
100
985
Harvey Ja
15.82
47
3.77
49
96
991
Nathan Bu
2.59
36
19.55
53
89
992
Owen Gr
15.75
47
1.00
25
72
990
Oliver He
3.04
31
12.18
37
68
988
Alex In
50.37
10
10
CLAYDON
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
968
Ruben Sp
28.32
65
26.58
69
134
962
Oliver Ma
28.31
65
4.42
62
127
961
Taye Mc
13.85
61
3.86
51
112
963
Reece Di
14.50
55
18.55
51
106
965
Charlie Jo
2.49
46
6.35
51
97
964
Dean Sa
2.54
41
5.99
48
89
STOKE HIGH
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
980
Jose Sa
14.22
63
13.75
62
1.15
40
165
977
Ethan Tu
2.34
61
7.69
62
123
984
Dylon Ge
28.38
65
16.39
46
111
979
Carrington An
13.47
65
1.15
40
105
982
Meshach O'
16.31
42
7.71
27
69
981
Bayln Th
3.03
32
32
978
Callum Da
36.79
23
23
FELIXSTOWE
#
Name
Hurdles
100M
200/300M
800/1500m
High Jump
Long Jump
Shot Putt
Javelin
Overall Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Seconds
Points
Minutes.Secs
Points
Height
Points
Distance
Points
Distance
Points
Distance
Points
960
Nathan St
12.28
77
1.40
65
142
958
Diego Co
28.53
64
9.05
73
137
954
Ryley St
13.50
65
4.06
55
120
955
Josh Ro
33.04
42
21.58
57
99
956
Harry Ke
3.07
28
2.67
27
55
Girls Results
Boys Hurdles Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Rory Wi
KESGRAVE
12.25
82
Gold
2
Liam Co
EAST BERGHOLT
13.44
71
Silver
3
Harry Gr
KESGRAVE
13.63
69
Silver
4
Rhys Ro
COPLESTON
13.75
67
Silver
5
Olly He
FARLINGAYE
13.85
66
Silver
6
Jose Sa
STOKE HIGH
14.22
63
Silver
7
Ben Vi
FARLINGAYE
15.09
54
Bronze
8
Luke De
COPLESTON
15.71
48
Bronze
9
Owen Gr
HADLEIGH
15.75
47
Bronze
9
Harvey Ja
HADLEIGH
15.82
47
Bronze
11
Meshach O'
STOKE HIGH
16.31
42
Bronze
12
TBC
EAST BERGHOLT
18.96
15
Boys 100M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Finn Ha
EAST BERGHOLT
11.94
81
Gold
2
Nathan St
FELIXSTOWE
12.28
77
Gold
3
Alex Jo
KESGRAVE
12.85
71
Gold
3
Hayden Ra
KESGRAVE
12.94
71
Gold
5
Cohen Du
COPLESTON
13.21
68
Gold
5
Amarie Sm
FARLINGAYE
13.22
68
Gold
5
Finley Wa
HADLEIGH
13.22
68
Gold
8
Carrington An
STOKE HIGH
13.47
65
Silver
8
Ryley St
FELIXSTOWE
13.50
65
Silver
10
Jerome Ba
COPLESTON
13.63
64
Silver
11
Jose Sa
STOKE HIGH
13.75
62
Silver
11
Alfie Ta
HADLEIGH
13.83
62
Silver
13
Taye Mc
CLAYDON
13.85
61
Silver
14
Zach Bl
FARLINGAYE
14.19
58
Silver
15
Max Lo
EAST BERGHOLT
14.47
55
Silver
15
Reece Di
CLAYDON
14.50
55
Silver
Boys 200M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (s)
Points
ESAA
Award
1
Charlie Be
EAST BERGHOLT
26.35
75
Gold
2
Harry Ra
COPLESTON
27.78
68
Gold
3
Owen Bo
KESGRAVE
28.09
66
Silver
4
Oliver Ma
CLAYDON
28.31
65
Silver
4
Ruben Sp
CLAYDON
28.32
65
Silver
4
Dylon Ge
STOKE HIGH
28.38
65
Silver
7
Diego Co
FELIXSTOWE
28.53
64
Silver
8
Ali Da
FARLINGAYE
28.72
63
Silver
8
Matthew Ha
KESGRAVE
28.84
63
Silver
10
Oly Da
FARLINGAYE
29.09
61
Silver
11
Max Ra
COPLESTON
30.66
53
Silver
11
Max As
EAST BERGHOLT
30.81
53
Silver
13
Lionel Me
HADLEIGH
31.68
48
Bronze
14
Josh Ro
FELIXSTOWE
33.04
42
Bronze
15
Callum Da
STOKE HIGH
36.79
23
Bronze
16
Alex In
HADLEIGH
50.37
10
Boys 800M Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Time (m.s)
Points
ESAA
Award
1
Freddie Ad
EAST BERGHOLT
2.19
76
Gold
2
Josh Mi
EAST BERGHOLT
2.24
71
Gold
3
James Ev
KESGRAVE
2.26
69
Gold
4
Will Bo
COPLESTON
2.28
67
Gold
5
Sam Fr
FARLINGAYE
2.29
66
Gold
6
Ethan Tu
STOKE HIGH
2.34
61
Gold
7
Tom Fr
FARLINGAYE
2.35
60
Gold
8
Charlie Jo
CLAYDON
2.49
46
Silver
9
Dean Sa
CLAYDON
2.54
41
Silver
10
Luke Sc
COPLESTON
2.57
38
Silver
11
Nathan Bu
HADLEIGH
2.59
36
Silver
12
Bayln Th
STOKE HIGH
3.03
32
Silver
13
Oliver He
HADLEIGH
3.04
31
Silver
14
Harry Ke
FELIXSTOWE
3.07
28
Bronze
Boys Javelin Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Harry Gr
KESGRAVE
32.08
81
Gold
2
Ruben Sp
CLAYDON
26.58
69
Gold
3
Zach Bl
FARLINGAYE
22.64
60
Silver
4
Liam Co
EAST BERGHOLT
22.16
59
Silver
5
Josh Ro
FELIXSTOWE
21.58
57
Silver
5
Cohen Du
COPLESTON
21.56
57
Silver
7
Amarie Sm
FARLINGAYE
20.34
55
Silver
8
Luke Sc
COPLESTON
20.17
54
Silver
8
Josh Mi
EAST BERGHOLT
20.07
54
Silver
10
James Ev
KESGRAVE
19.76
53
Silver
10
Nathan Bu
HADLEIGH
19.55
53
Silver
12
Reece Di
CLAYDON
18.55
51
Bronze
13
Dylon Ge
STOKE HIGH
16.39
46
Bronze
14
Oliver He
HADLEIGH
12.18
37
Bronze
15
Meshach O'
STOKE HIGH
7.71
27
Boys Shot Putt Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Finn Ha
EAST BERGHOLT
9.90
80
Gold
2
Matthew Ha
KESGRAVE
9.64
78
Gold
3
TBC
EAST BERGHOLT
9.13
74
Gold
4
Diego Co
FELIXSTOWE
9.05
73
Gold
5
Owen Bo
KESGRAVE
8.08
65
Silver
6
Ben Vi
FARLINGAYE
7.89
64
Silver
7
Ethan Tu
STOKE HIGH
7.69
62
Silver
8
Alfie Ta
HADLEIGH
7.24
58
Silver
9
Oly Da
FARLINGAYE
6.91
56
Silver
10
Charlie Jo
CLAYDON
6.35
51
Bronze
11
Dean Sa
CLAYDON
5.99
48
Bronze
11
Finley Wa
HADLEIGH
5.88
48
Bronze
Boys Long Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Distance (M)
Points
ESAA
Award
1
Rory Wi
KESGRAVE
4.71
68
Gold
2
Harry Ra
COPLESTON
4.47
63
Gold
3
Oliver Ma
CLAYDON
4.42
62
Gold
3
Alex Jo
KESGRAVE
4.40
62
Gold
5
Max As
EAST BERGHOLT
4.20
58
Silver
6
Max Ra
COPLESTON
4.15
57
Silver
7
Ryley St
FELIXSTOWE
4.06
55
Silver
8
Sam Fr
FARLINGAYE
3.94
52
Silver
8
Lionel Me
HADLEIGH
3.92
52
Silver
8
Olly He
FARLINGAYE
3.90
52
Silver
11
Taye Mc
CLAYDON
3.86
51
Silver
12
Harvey Ja
HADLEIGH
3.77
49
Bronze
13
Max Lo
EAST BERGHOLT
3.61
46
Bronze
14
Harry Ke
FELIXSTOWE
2.67
27
Boys High Jump Ranking
Rank
Athlete name
Team name
Height (M)
Points
ESAA
Award
1
Nathan St
FELIXSTOWE
1.40
65
Gold
1
Hayden Ra
KESGRAVE
1.40
65
Gold
3
Charlie Be
EAST BERGHOLT
1.35
60
Silver
4
Rhys Ro
COPLESTON
1.30
55
Silver
5
Freddie Ad
EAST BERGHOLT
1.25
50
Silver
5
Matt Wi
KESGRAVE
1.25
50
Silver
7
Ali Da
FARLINGAYE
1.20
45
Bronze
8
Jose Sa
STOKE HIGH
1.15
40
Bronze
8
Carrington An
STOKE HIGH
1.15
40
Bronze
10
Tom Fr
FARLINGAYE
1.10
35
Bronze
11
Will Bo
COPLESTON
1.05
30
Bronze
12
Owen Gr
HADLEIGH
1.00
25
Bronze
Super8 Certificates
Boys' Certificates
Rank
Athlete Name
Team Name
Overall points
Download certificate
1
Jose Sa
STOKE HIGH
165
2
Finn Ha
EAST BERGHOLT
161
3
Rory Wi
KESGRAVE
150
3
Harry Gr
KESGRAVE
150
5
Nathan St
FELIXSTOWE
142
6
Matthew Ha
KESGRAVE
141
7
Diego Co
FELIXSTOWE
137
8
Hayden Ra
KESGRAVE
136
9
Charlie Be
EAST BERGHOLT
135
10
Ruben Sp
CLAYDON
134
11
Alex Jo
KESGRAVE
133
12
Owen Bo
KESGRAVE
131
12
Harry Ra
COPLESTON
131
14
Liam Co
EAST BERGHOLT
130
15
Oliver Ma
CLAYDON
127
16
Freddie Ad
EAST BERGHOLT
126
17
Josh Mi
EAST BERGHOLT
125
17
Cohen Du
COPLESTON
125
19
Amarie Sm
FARLINGAYE
123
19
Ethan Tu
STOKE HIGH
123
21
Rhys Ro
COPLESTON
122
21
James Ev
KESGRAVE
122
23
Ryley St
FELIXSTOWE
120
23
Alfie Ta
HADLEIGH
120
25
Sam Fr
FARLINGAYE
118
25
Ben Vi
FARLINGAYE
118
25
Olly He
FARLINGAYE
118
25
Zach Bl
FARLINGAYE
118
29
Oly Da
FARLINGAYE
117
30
Finley Wa
HADLEIGH
116
31
Taye Mc
CLAYDON
112
32
Dylon Ge
STOKE HIGH
111
32
Max As
EAST BERGHOLT
111
34
Max Ra
COPLESTON
110
35
Ali Da
FARLINGAYE
108
36
Reece Di
CLAYDON
106
37
Carrington An
STOKE HIGH
105
38
Max Lo
EAST BERGHOLT
101
39
Lionel Me
HADLEIGH
100
40
Josh Ro
FELIXSTOWE
99
41
Will Bo
COPLESTON
97
41
Charlie Jo
CLAYDON
97
43
Harvey Ja
HADLEIGH
96
44
Tom Fr
FARLINGAYE
95
45
Luke Sc
COPLESTON
92
46
TBC
EAST BERGHOLT
89
46
Dean Sa
CLAYDON
89
46
Nathan Bu
HADLEIGH
89
49
Owen Gr
HADLEIGH
72
50
Meshach O'
STOKE HIGH
69
51
Oliver He
HADLEIGH
68
52
Jerome Ba
COPLESTON
64
53
Harry Ke
FELIXSTOWE
55
54
Matt Wi
KESGRAVE
50
55
Luke De
COPLESTON
48
56
Bayln Th
STOKE HIGH
32
57
Callum Da
STOKE HIGH
23
58
Alex In
HADLEIGH
10
Loading next page ....